2008-11-09: Irak: lokalny szef siatki Al-Kaidy zabity

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
niedziela, 9 listopada 2008
Świat
World map blank with blue sea.svg

Siły amerykańskie i irackie zabiły lokalnego szefa siatki al-Kaidy, który przygotowywał zamachy samobójcze i ataki przy wykorzystaniu samochodów pułapek – podało dowództwo USA w Iraku.

Abu Ghazwan al-Hajali zginął w czwartek w swym domu w Tarmaiji na północ od Bagdadu, w wyniku nocnej operacji prowadzonej przez wojska USA i Iraku. W akcji brała udział również „Sahwa”, czyli grupa sunnitów walczących z al-Kaidą, finansowana przez Amerykanów. Z komunikatu sił amerykańskich możemy dowiedzieć się, że Abu Ghazwan al-Hajali był "regionalnym szefem al-Kaidy". Amerykanie oskarżali go o "wyposażanie samochodów w materiały wybuchowe", które eksplodowały podczas zamachów w Bagdadzie. - Poza tym kierował grupami terrorystycznymi, rekrutował i szkolił kobiety i dzieci do samobójczych zamachów przeciwko siłom irackim i amerykańskim – podali Amerykanie.

Źródła[edytuj]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z publikacji pt. Kolejny szef al-Kaidy zabity, napisanej przez Łukasza Noszczaka i pierwotnie opublikowanej w e-Polityka (więcej)