Przejdź do zawartości

2008-10-28: Miedwiediew: ''nie zapomnę'' wsparcia dla Gruzji

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 28 października 2008

Na posiedzeniu komisji ds. współpracy w sektorze zbrojeniowym prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew oświadczył: "Wiemy o tym, z jaką gorliwością wiele państw dostarczyło broń reżimowi Saakaszwilego, czym bardzo aktywnie przynaglało go do agresji i teraz w istocie urzeczywistnia plany wsparcia reżimu dodatkowymi rodzajami broni". Dodał, że tego "nie zapomni".

"Niestety, uczestniczyły w tym bliskie nam państwa. Nie zapomnimy tego i naturalnie będziemy brać to pod uwagę w swojej polityce; chciałbym, aby wszyscy mieli tego świadomość" - kontynuował przywódca Rosji. Miedwiediew odniósł się także do piątkowych informacji z oficjalnej strony internetowej Departamentu Stanu USA. Poinformowano na niej, że ten od 23 października nałożył sankcje na firmy w Chinach i Rosji za zakazaną sprzedaż newralgicznej technologii, która może pomóc Iranowi, Korei Północnej i Syrii w rozwoju broni masowego rażenia i systemów rakietowych. "Prowadząc politykę podwójnych standardów i przymykając oczy na niedawne dostawy broni i techniki wojskowej do zapalnych punktów, z naruszeniem nie tylko międzynarodowego, ale krajowego prawa, USA po raz kolejny wprowadzają w błąd społeczność międzynarodową wydumanymi pretensjami do naszej firmy" - powiedział prezydent Rosji. Dodał, że amerykańskie sankcje na rosyjską firmę to próba "nierzetelnej" konkurencji.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „Miedwiediew "nie zapomni" wsparcia dla Gruzj”, napisanego przez Kamila Świętonia, opublikowanego w serwisie e-Polityka.pl (więcej informacji).