Przejdź do zawartości

2008-10-20: W Pakistanie zginęło 30 bojowników

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 20 października 2008
link= Zobacz artykuł w Wikipedii na temat:
Operacja w Waziristanie

Pakistańskie lotnictwo zbombardowało 19 października pozycje bojowników w pobliżu granicy z Afganistanem, zabijając ok. 30 rebeliantów.

Ok. 20 bojowników zginęło w czasie samego nalotu w Dolinie Swat na północnym zachodzie Pakistanu. Bomby spadły na skrytkę z amunicją, powodując rozległe szkody - poinformowało dowództwo. W pobliskim rejonie Bajur w nalocie śmierć poniosło następnych siedmiu ekstremistów, z kolei w walkach na lądzie - trzech. Walki wybuchły, kiedy posterunek rządowych sił bezpieczeństwa został zaatakowany przez bojowników.

Podobna sytyacja wydarzyła się 17 października. Wtedy w nalocie sił pakistańskich zginęło 60 bojowników.

Sytuacja w północno-zachodnim Pakistanie zaostrza się od kilku miesięcy. Stany Zjednoczone chcą, by Pakistan zdecydowanie rozprawił się z bojownikami talibskimi i związanymi z Al-Kaidą, których oskarżają o organizowanie ataków po obu stronach pakistańsko-afgańskiej granicy. USA nawet samo wdało się w walkę z rebeliantami w wrześniu 2008 na terytorium Pakistanu, ale władze tego kraju nie zadowolone, naruszaniem granicy pakistańsko-afgańskiej wydały 22 września, rozkaz dla narodowych sił o zestrzelanie każdego amerykańskiego obiektu naruszającego przestrzeń powietrzną Pakistanu .

Źródła

[edytuj | edytuj kod]