2008-10-03: Streżyńska chce odejść na wiosnę

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 3 października 2008

Anna Streżyńska, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, myśli o rezygnacji – wynika z dzisiejszego wywiadu w „Rzeczpospolitej”.

- W tym roku zatrzymuje mnie telewizja cyfrowa i jeszcze kilka rzeczy regulacyjnych. Chciałabym odejść na wiosnę, może przyszłego roku. Chciałabym odpocząć – mówi szefowa UKE.

Skarży się na brak wsparcia premiera i ministra infrastruktury, dla których telekomunikacja jest dużo mniej ważna niż autostrady. Po co jej to wsparcie? Jednym z powodów jest ewentualny podział TP SA

- Może się okazać, że nie mamy już po co przy funkcjonalnej separacji grzebać, bo TP wyprzedza nasze działania przenosząc część działalności do swojej spółki. I może się okazać, że dla rozwiązania sprawy potrzebne byłoby nam prawo nakazu sprzedania spółek z grupy TP. Te słowa zaraz pewnie spowodują krzyk i histeryczne reakcje. Dlatego jest mi potrzebny legislator, czyli minister infrastruktury – tłumaczy Anna Streżyńska.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „Streżyńska chce odejść na wiosnę”, którego autorem jest Michał Rogowicz, opublikowanego w serwisie Media2 (więcej informacji).