Przejdź do zawartości

2008-09-30: Play przydzielił jeden numer dwóm osobom

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Media

Kultura i rozrywkaCiekawostkiFilm
Gry komputeroweTelewizjaMuzyka

wtorek, 30 września 2008

Sieć telefonii komórkowej Play przydzieliła dwóm klientom ten sam numer telefonu. Znajomi jednego dzwonią do drugiego i odwrotnie. Firma obiecuje naprawić błąd, pisze Gazeta Wyborcza.

Pan Jacek Kania z Gdańska umowę z Playem podpisał miesiąc temu. Gdy otrzymał pierwszy rachunek telefoniczny, stwierdził nieprawidłowości. – Błyskawicznie wyczerpał mi się limit darmowych minut, choć telefonowałem rzadko – mówi pan Jacek. – Poprosiłem więc Play o billing rozmów. Okazało się, że znajdują się na nim numery telefonów z całej Polski, na które nigdy nie dzwoniłem. W Playu odpowiedziano mi, że być może ktoś z rodziny lub znajomych korzystał z telefonu bez mojej wiedzy i temat uznali za zakończony. Wiedziałem, że to niemożliwe, więc postanowiłem to sprawdzić. Wyszło, że darmowe minuty tracę nawet, gdy telefon jest wyłączony i nikt z niego nie korzysta. Uznałem, że nie ma inne go wyjścia – ktoś musi mieć ten sam numer co ja.

Kania swój numer telefonu wykręcił z innego aparatu kolegi. Zamiast dzwonka komórki, usłyszał w słuchawce sygnał, a potem nieznany, męski głos.

Odezwał się niejaki pan Arnold, wytłumaczyłem w czym problem i okazało się, że tydzień wcześniej podpisał on umowę z Playem, a jego numer jest identyczny jak mój – kontynuuje pan Jacek.

Tymczasem posiadanie tego samego numeru to kłopot dla obu abonentów. Rozmowy obciążają rachunek tylko Jacka Kani, a z kolei do pana Arnolda telefonują znajomi gdańszczanina i odwrotnie. Skontaktowaliśmy się z firmą Play. Po weryfikacji potwierdzono, że dwóm osobom przyznano ten sam numer.

Jeszcze dziś skontaktujemy się z panem Jackiem, dostanie nową kartę SIM, skorygujemy też jego rachunek telefoniczny – zapewniła nas wczoraj Aleksandra Smolarska z biura prasowego Playa.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „Play przydzielił jeden numer dwóm osobom”, którego autorem jest Michał Rogowicz, opublikowanego w serwisie Media2 (więcej informacji).