2008-09-20: Delegacja polska w Kijowie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 20 września 2008

Premier Donald Tusk poleciał dziś do Kijowa, gdzie weźmie udział w posiedzeniu polsko-ukraińskiego komitetu do spraw Euro 2012. Premier spotka się także z prezydentem Wiktorem Juszczenką oraz premier Ukrainy Julią Tymoszenko.

W rozmowach na forum polsko-ukraińskiego komitetu do spraw Euro 2012 Donaldowi Tuskowi towarzyszyć będą szef MSWiA Grzegorz Schetyna, minister sportu Mirosław Drzewiecki, minister infrastruktury Cezary Grabarczyk oraz kultury Bogdan Zdrojewski.

Tematami rozmów polskich przedstawicieli z ukraińskimi władzami będą: sytuacja na Kaukaziu, euroatlantyckie aspiracje Ukrainy oraz kryzys polityczny na Ukrainie.

Szef polskiego rządu zamierza zaangażować się w konflikt polityczny, w jakim znalazła się ostatnio Ukraina. W imieniu całej Unii Europejskiej zaapeluje do władz Kijowa o utrwalenie demokratycznego porządku w kraju.

Donald Tusk wraz z ukraińskimi politykami będzie rozmawiał także o organizacji mistrzostw Euro 2012. Premier zachowuje optymizm i uważa, że kryzys polityczny na Ukrainie nie wpłynie na przygotowania do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.

Źródła[edytuj | edytuj kod]