Przejdź do zawartości

2008-09-19: TBWA na rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 19 września 2008

We wrześniu br. ruszyła ogólnopolska kampania pt.: „Zarażam Radością” z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Celem kampanii jest ukazanie społeczeństwu problemów osób niepełnosprawnych intelektualnie, przełamanie stereotypów i uprzedzeń oraz przygotowanie akcji mającej na celu zwiększenie ich zatrudnienia.

Uroczysta inauguracja kampanii będzie miała miejsce 19 września 2008 r. w Warszawie podczas konferencji prasowej. W spotkaniu udział wezmą m.in.: Krystyna Mrugalska – Prezes Honorowy Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym oraz dr hab. Dominika Maison, prof. UW – Dom Badawczy Maison. Równolegle z konferencją prasową, zorganizowany został pokaz kulinarny z udziałem osób niepełnosprawnych intelektualnie, wspierany przez znanych aktorów i poprowadzony przez Magdalenę Gessler.

Agencja TBWA jest odpowiedzialna za przygotowanie kreacji do kampanii, która obejmuje 5 spotów (telewizja, kino, radio) oraz kreacje (outdoor, Internet i prasa). Filmy będą emitowane w telewizji (TVP, POLSAT, TVN, Canal+, Puls), w radiu (m.in.: Złote Przeboje, TOK FM, PIN, Polskie Radio) oraz w sieci kin Ciemna City w całej Polsce. Kampania jest również komunikowana w prasie, w Internecie oraz na billboardach, citylightach (AMS) i przez 3 SPACE (sieć ekranów LCD w pubach, sieciach handlowych). Media zaplanowały domy mediowe: Initiative oraz City Art Media.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „TBWA na rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie”, którego autorem jest Beata Ratuszniak, opublikowanego w serwisie Media2 (więcej informacji).