2008-09-17: Koniec sporu? Kłopotek przeprosił Piterę

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Polska
POL location map.svg
środa, 17 września 2008

Komentatorzy polityczni wietrzą zwrot w konflikcie Kłopotek-Pitera, który kazał zastanawiać się nad trwałością koalicji PO-PSL. We wtorek poseł Kłopotek wysłał do minister Julii Pitery list, w którym przeprosił za niewybredne słowa jakie kierował pod jej adresem.

„Przepraszam Panią za przykre słowa, które pod Pani adresem skierowałem w ostatnich dniach” – pisze poseł PSL w swym liście. Dodatkowo polityk przyznaje, że pomagał biznesmenowi Marianowi Seydakowi przy przyłączeniu się do drogi ekspresowej S5, co krytykowała pełnomocnik rządu, a o co rozgorzał cały spór.

"Na dyżur poselski w Inowrocławiu zgłosili się: Pan Seydak i jego pełnomocnik pani Natalia Falkowska. Po przedstawieniu mi ustnie problemu, uznając, że skarga obywatela może być zasadna, poprosiłem o przesłanie mi stosownego pisma wraz z niezbędnymi załącznikami. Po otrzymaniu wspomnianej korespondencji, przesłałem ją wraz z moim pismem przewodnim, do pana Cezarego Grabarczyka – Ministra Infrastruktury. Zwróciłem się z prośbą o zbadanie sprawy w ramach nadzoru, a w ślad za tym, o rozstrzygniecie sporu" – tak Kłopotek tłumaczy swoje zaangażowanie w sprawę Seydaka.

Źródła[edytuj]