Przejdź do zawartości

2008-09-17: Fakt dla Polaków na Wyspach

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Media

Kultura i rozrywkaCiekawostkiFilm
Gry komputeroweTelewizjaMuzyka

środa, 17 września 2008

Już w najbliższy czwartek, 18 września, w Wielkiej Brytanii i Irlandii ukaże się pierwsze wydanie tygodnika Fakt dla Polaków mieszkających na obu wyspach. Tygodnik będzie wydawany w dwóch wersjach: "Fakt dla Wielkiej Brytanii" i "Fakt dla Irlandii".

"Fakt dla Wielkiej Brytanii" będzie dostępny w około 7 tys. punktów sprzedaży prasy w Wielkiej Brytanii, m.in. w hipermarketach oraz polskich i etnicznych sklepach. Za dystrybucję odpowiada firma Quickmarsh Distributions. Cena tygodnika to 1,20 funtów.

"Fakt dla Irlandii", w cenie 1,50 euro, trafi do około 3,7 tys. irlandzkich punktów sprzedaży poprzez firmę Newspread Ltd. Fakt będzie dystrybuowany również w punktach, w których zakupy robią polscy emigranci. Łączny nakład "Faktu dla Wielkiej Brytanii" i "Faktu dla Irlandii" wynosi ponad 30 000 egzemplarzy.

W obu tygodnikach czytelnicy znajdą informacje z Polski i świata, poradniki, przewodniki i raporty dotyczące życia w Wielkiej Brytanii i Irlandii - edukacji, świadczeń socjalnych czy służby zdrowia. Tygodnik zawierać będzie również serwis sportowy oraz dodatek Fakt TV z pełnym programem telewizyjnym polskich stacji.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „Fakt dla Polaków na Wyspach”, którego autorem jest Beata Ratuszniak, opublikowanego w serwisie Media2 (więcej informacji).