2008-09-16: TVP wstrzymuje inwestycje w oddziałach terenowych

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Media

Kultura i rozrywkaCiekawostkiFilm
Gry komputeroweTelewizjaMuzyka

wtorek, 16 września 2008

Zarząd Telewizji Polskiej podjął decyzję o wstrzymaniu budowy siedzib oddziałów terenowych TVP w Kielcach, Gorzowie Wielkopolskim, Olsztynie i Łodzi, oraz redakcji terenowej w Zielonej Górze.

Decyzja Zarządu została podyktowana sytuacją finansową spółki, związaną z drastycznym spadkiem wpływów abonamentowych oraz niepewną – w świetle publicznych deklaracji przedstawicieli koalicji rządzącej - przyszłością oddziałów terenowych TVP

Zarząd TVP S.A. postanowił również zrezygnować z zakupu dwóch wozów HD dla oddziałów w Bydgoszczy i Katowicach.

Przyszłość oddziałów terenowych - w ujęciu opisywanych przez prasę kilku równolegle powstających projektów nowelizacji Ustawy o radiofonii i telewizji oraz ustaw pokrewnych - jest od wielu miesięcy tematem głośnych deklaracji prominentnych przedstawicieli koalicji rządzącej. Zamiar przekazania „regionalnych stacji telewizyjnych i rozgłośni radiowych” samorządom potwierdził na łamach kwietniowej Gazety Wyborczej m.in. szef Klubu Parlamentarnego PO Zbigniew Chlebowski. Także minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski nie zaprzeczył, iż istnieją zaawansowane plany oddania oddziałów terenowych samorządom lokalnym. W czerwcu br. stwierdził publicznie, że te ośrodki się marnują. Pojawił się więc pomysł, żeby ratowała je społeczność regionalna.

TVP chcę jednoznacznie stwierdzić, że dzisiejsza decyzja o wstrzymaniu inwestycji w infrastrukturę oddziałów terenowych TVP S.A. w żadnej mierze nie została podyktowana motywami o charakterze politycznym. Zarząd znalazł się w sytuacji, w której różne ośrodki władzy prezentują całkowicie sprzeczne zamiary utrudniające podejmowanie racjonalnych decyzji w Spółce.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „TVP wstrzymuje inwestycje w oddziałach terenowych”, którego autorem jest Michał Rogowicz, opublikowanego w serwisie Media2 (więcej informacji).