Przejdź do zawartości

2008-09-16: AGB Nielsen Research: Polacy najchętniej oglądają "M jak Miłość"

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Media

Kultura i rozrywkaCiekawostkiFilm
Gry komputeroweTelewizjaMuzyka

wtorek, 16 września 2008

Według danych AGB Nielsen Research, Polacy najchętniej w poprzednim tygodniu oglądali serial "M jak Miłość" (emitowany na TVP2). Zaraz po nim plasuje się serwis sportowy w TVP1.

"M jak Miłość" uzyskał ponad 21 proc. udziałów w rynku, tym samym zgromadził ponad siedmiomilionową widownię. Serwis sportowy na TVP1 zyskał ponad 14 proc. udziału.

Popularna była także emisja tanecznego konkursu Eurowizji, którą ostatecznie oglądało nieco mniej widzów, niż sport (14,07 proc. udziału). Co ciekawe, kolejna edycja "Tańca z Gwiazdami" (TVN) gromadzi mniejszą widownię, niż poprzednie. Tym razem show obejrzało nieco ponad 4 miliony widzów, co daje TVN-owi prawie 12 proc. udziału i szóste miejsce w rankingu oglądalności. Dalej plasują się Wiadomości na TVP1, serial "Barwy Szczęścia" i "Na dobre i na złe".

Najchętniej oglądaną stacją jest TVP1 (21,39 proc. udziałów w widzach), a tuż za nią plasuje się TVP2 (17,06 proc.). Nieco niższą oglądalność od Dwójki notuje TVN (16,60 proc.), a zaraz za nim Polsat (14,97 proc.).

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „Najchętniej oglądamy "M jak Miłość"”, którego autorem jest Beata Ratuszniak, opublikowanego w serwisie Media2 (więcej informacji).