2008-09-11: Przeniesienie numeru w jeden dzień

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 11 września 2008

Do jednego dnia resort infrastruktury chce skrócić okres przenoszenia numeru między operatorami komórkowymi. W sieciach stacjonarnych okres skraca się do siedmiu dni, pisze Gazeta Prawna.

Resort infrastruktury przygotował projekt zmiany rozporządzenia w sprawie warunków korzystania z uprawnień w publicznych sieciach telefonicznych w części dotyczącej przenoszenia numeru. Projekt, do którego dotarła Gazeta Prawna, zakłada, że czas potrzebny na przeniesienie numeru w sieci stacjonarnej może na życzenie abonenta zostać skrócony do siedmiu dni, a w sieci komórkowej do jednego. W projekcie resort proponuje, by przeniesienie numeru było także możliwe w przypadku klientów, których obowiązuje umowa terminowa. Jednak wówczas będą oni płacili dodatkowe opłaty związane z wcześniejszym rozwiązaniem dotychczasowej umowy.

Jak podaje Gazeta Prawna, w projekcie zapisano, że w czasie przenoszenia numeru w sieci komórkowej przerwa w świadczeniu usług nie może być dłuższa niż trzy godziny, a sama operacja powinna odbyć się między 0.00 a 3.00 w nocy. Wydłużenie przerwy w świadczeniu usług możliwe jest tylko za zgodą klienta.

Dziś przeniesienie numeru komórkowego w usługach przedpłaconych trwa do siedmiu dni. W przypadku abonentów okres ten w praktyce wynosi od 30 do nawet ponad 60 dni.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „Przeniesienie numeru w jeden dzień”, którego autorem jest Michał Rogowicz, opublikowanego w serwisie Media2 (więcej informacji).