2008-09-08: Wyborcza "Gazetą Roku" World Young Reader Prize

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Media
Nuvola apps knewsticker.png

Kultura i rozrywkaCiekawostkiFilm
Gry komputeroweTelewizjaMuzyka

poniedziałek, 8 września 2008

Gazeta Wyborcza zdobyła tytuł "Gazety Roku" w konkursie World Young Reader Prize organizowanego przez WAN – związek wydawców i redakcji z ponad stu krajów. Wyłoniona została spośród 79. dzienników z 35. krajów.

Celem konkursu "World Young Reader Prize" jest wyróżnienie gazet, które w sposób innowacyjny komunikują się i rozwijają ofertę adresowaną do młodych odbiorców. Konkurs organizowany jest przez Światowy Związek Prasy (WAN) skupiający wydawców i redaktorów ze 102 krajów świata.

Projekt „Mini-Euro 2008” polegający na zorganizowaniu mistrzostw w piłce nożnej dla dzieci został wyróżniony w kategorii „marka” (brand), natomiast akcja „Solidarni z Tybetem” uzyskała wyróżnienie w kategorii „służba publiczna” (public service). „Gazeta” jest pierwszym w historii WAN tytułem, który uzyskał 3 nagrody w konkursie "World Young Reader Prize".

W zeszłorocznym konkursie "World Young Reader Prize" zorganizowanym przez WAN "Gazeta" została nagrodzona za akcję obrony Rospudy i cykl redakcyjny "Polska dla Polaków" .

Źródła[edytuj]

W tekście został wykorzystany materiał pochodzący z artykułu Wyborcza "Gazetą Roku" World Young Reader Prize, którego autorem jest Beatę Ratuszniak. Tekst został pierwotnie opublikowany w serwisie Media2 (więcej)