2008-09-08: Dziennik najczęściej cytowany w lipcu

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Media
Nuvola apps knewsticker.png

Kultura i rozrywkaCiekawostkiFilm
Gry komputeroweTelewizjaMuzyka

poniedziałek, 8 września 2008

Jak poinformował Instytut Monitorowania Mediów, Dziennik powrócił w lipcu na pierwsze miejsce rankingu „Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce”. Gazeta zawdzięcza sukces publikacjom nt. tajnych rozmów o tarczy rakietowej.

Zwycięzcą lipcowego rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów został Dziennik, cytowany przez inne media 1507 razy. Drugie miejsce zajęła Rzeczpospolita (lider czerwca) z wynikiem 1241 powołań. Trzecia lokata należy do Gazety Wyborczej, której publikacje przywoływano 666 razy.

Dziennik swą przewagę nad pozostałymi gazetami codziennymi zawdzięcza opublikowaniu fragmentów rozmów prezydenta Kaczyńskiego z Radosławem Sikorskim na temat tarczy antyrakietowej w artykule „Wojna polsko-polska” autorstwa Michała Majewskiego i Pawła Reszki. Rzeczpospolita tymczasem ujawniła aferę korupcyjną z udziałem prezydenta Sopotu w artykule „Prezydent Sopotu chciał łapówki”.

Źródła[edytuj]

W tekście został wykorzystany materiał pochodzący z artykułu Dziennik najczęściej cytowany w lipcu, którego autorem jest Beatę Ratuszniak. Tekst został pierwotnie opublikowany w serwisie Media2 (więcej)