2008-09-04: PO: "Chcemy wyjaśnień w sprawie stoczni"

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Polska
POL location map.svg
czwartek, 4 września 2008

Platforma Obywatelska złoży wniosek o postawienie przed Trybunałem Stanu Wojciecha Jasińskiego, byłego ministra skarbu w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, za zaniedbania w procesie ratowania polskich stoczni.

Wojciech Jasiński, minister skarbu w rządzie premiera Kaczyńskiego, ma odpowiadać za zaniedbania w procesie ratowania polskich stoczni. Wniosek w piątek trafi za pośrednictwem marszałka Sejmu do sejmowej komisji odpowiedzialności konstytucyjnej.

Obecny szef resort gospodarki Aleksander Grad zarzuca byłemu ministrowi, że ten nie rozpatrzył oferty Fortis Banku. Rok temu holenderski inwestor chciał kupić stocznie w Gdańsku, Gdyni i Szczecinie, lecz nie otrzymał odpowiedzi od ówczesnego kierownictwa resortu. Wojciech Jasiński natomiast nie czuje się winny i zapewnia, że do resortu skarbu nie wpłynęła w czerwcu 2007 r. oferta Fortis Banku.

Według Jarosława Kaczyńskiego, ewentualny wniosek o postawienie go przed Trybunałem Stanu w związku z sytuacją polskich stoczni to kabaret i próba łamania reguł demokracji. Prezes PiS zapewnił w środę, że jego rząd zrobił wszystko, by stocznie uratować.

Źródła[edytuj]