2008-09-03: Berlin: na targach IFA celnicy czyszczą gadżety

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Świat
World map blank with blue sea.svg
środa, 3 września 2008

Zamiast płaskich telewizorów – smętnie zwisające kable. Na berlińskich targach IFA niemiecka policja celna ogołociła stoisko koreańskiej spółki Hyundai IT. I kilkudziesięciu innych firm, pisze Gazeta Wyborcza.

Policjantów w służbowych uniformach wypatrzył w weekend fotoreporter agencji Reuters, gdy na oczach zwiedzających ściągali ze stoiska Hyundaia telewizory. Powód? Celnicy dostali sygnał, że na największych targach elektroniki użytkowej Hyundai chwali się technologią opatentowaną przez inną firmę. A za jej wykorzystanie w telewizorach ponoć nie zapłacił.

Hyundai miał szansę, by udowodnić, że opłacił licencje. Wówczas po cichu byśmy odeszli. Ale nie potrafili tego udowodnić, więc zabraliśmy telewizory – mówi agencji Reuters rzecznik policji celnej Norbert Scheidhauer.

Policja nie podaje szczegółów, Scheidhauer ujawnił jedynie, że zarekwirowano dotąd 170 telewizorów, 140 odtwarzaczy MP3, 21 telefonów komórkowych i 57 nagrywarek DVD, które wystawcy prezentowali na IFA. – To największa operacja w historii naszego oddziału – twierdzi Scheidhauer.

Jak się dowiedzieliśmy, na celowniku znalazł się też tajwański MSI, producent m.in. minilaptopa Wind.

Źródła[edytuj]

W tekście został wykorzystany materiał pochodzący z artykułu Na targach IFA celnicy czyszczą gadżety, którego autorem jest Michała Rogowicza. Tekst został pierwotnie opublikowany w serwisie Media2 (więcej)