2008-09-01: Nike+ Human Race zgromadził na starcie 15 000 biegaczy

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Sport
N icon sport2.png
poniedziałek, 1 września 2008
Logo imprezy

31 sierpnia 2008 w Warszawie miał miejsce bieg w którym wzięło udział około 15 tys. osób. Wśród biegających byli m.in. Beata Sadowska, Przemysław Saleta, Dariusz Michalczewski, oraz polscy Olimpijczycy – Artur Noga, Monika Drybulska, Sylwia Ejdys, Bogusław Mamiński i Jacek Wszoła.

Bieg Nike+ Human Race rozpoczął się w Parku Agrykola, z którego po rozgrzewce biegacze przeszli na start przy ul. Czerniakowskiej. Trasa przebiegał ulicami: Czerniakowską, Gagarina, Belwederską, Al. Ujazdowskimi, Piękną, Marszałkowską, Al. Jerozolimskimi, Rondem de Gaulle’a, Pl. Trzech Krzyży, Książęcą, Ludną, Solcem, Łazienkowską i Rozbratem. Bieg rozgrywany był jest na dystansie 10 km. Na jego pokonanie uczestnicy mieli 2 godziny. Czas biegu był rejestrowany dzięki specjalnemu chipowi, który każdy uczestnik musiał samodzielnie wpleść w sznurowadło buta. Po zakończeniu biegu można było skorzystać z profesjonalnych masaży.

Program imprezy

  • godz. 15 - rozpoczęcie imprezy
  • godz. 15.30 - koncert Molesta Ewenement
  • godz. 16.00 - koncert Kayah
  • godz. 16.45 – rozgrzewka
  • godz. 16.55 - przejście uczestników na linię startu
  • godz. 17.30 - start
  • godz. 19.30 - zakończenie imprezy

Podobne biegi odbyły się m.in. Los Angeles, Nowym Jorku, Londynie, Madrycie, Paryżu, Istambule, Melbourne, Szanghaju, Sao Paulo, Vancouver.

Tydzień temu portal sport.pl podał, że "firma Nike zwróciła się do chińskich władz o ściganie internauty, który oskarżył ją o zmuszenie chińskiego gwiazdora Liu Xianga do wycofania się z igrzysk". Liu Xiang według blogera nie przystąpił do biegu na 110 metrów przez płotki, mimo, że był faworytem. Przyczyną, jak podał, miały być naciski ze strony firmy.

Fotoreportaż[edytuj]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa mazowieckiego
Wikinews
Mazowieckie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie mazowieckim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Warszawy i Płocka
pozostałych miejscowości


Źródła[edytuj]