2008-08-31: Palikot dostanie nadzór partyjny

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 31 sierpnia 2008
Poseł Janusz Palikot

Jak dowiedział się serwis tvp.info, Donald Tusk zlecił szefowi klubu PO Zbigniewowi Chlebowskiemu powołanie specjalnego zespołu, który ma nadzorować pracę Janusza Palikota i jego komisji Przyjazne Państwo.

Palikot tłumaczy się, że jego komisja robi co może, ale jej projekty albo są przetrzymywane przez marszałka Sejmu, albo blokują je poszczególne komisje. Przyjazne Państwo przygotowała 68 projektów nowelizacji, ale żadna z tych zmian nie weszła w życie. Ma to zmienić zespół, który powoła Chlebowski. Będzie on przede wszystkim koordynował pracę na linii Przyjazne Państwo – marszałek – komisje branżowe.

Ma się on także zająć zmianą wizerunku komisji Palikota. – Deregulacja gospodarki to nasze sztandarowe hasło. A komisja Palikota na razie kojarzy się jedynie z ekscesami i kontrowersjami. Premier poprosił więc Chlebowskiego, by ten zespół zajął się także miał oko na wyskoki Palikota i przywrócił jego komisji należny prestiż – powiedział dla tvp.info informator z kancelarii premiera. Sprawy nie skomentował jeszcze Zbigniew Chlebowski.

Źródła[edytuj | edytuj kod]