2008-08-28: Tusk zapowiada wyjaśnienie afery w ARiMR

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Polska
POL location map.svg
czwartek, 28 sierpnia 2008

Premier Donald Tusk zapowiedział, że na dzisiejszym posiedzeniu rządu zwróci się do ministra rolnictwa Marka Sawickiego o informacje dotyczące sytuacji w ARiMR. Podkreślił, że oczekuje poważnych decyzji dotyczących przyszłości Agencji.

Przypomnijmy – w ubiegłym tygodniu CBŚ zatrzymało Jarosława G., dyrektora gabinetu prezesa ARiMR. Prokuratura okręgowa postawiła mu zarzut łapownictwa czynnego. Wskutek wyjścia sprawy na światło dzienne prezes ARiMR Dariusz Wojtasik podjął decyzję o odsunięciu G. do czasu wyjaśnienia sprawy od czynności służbowych. Minister rolnictwa Marek Sawicki stwierdził o wszystkim jedynie, że to "sytuacja przykra". Dodał, że nie chce ferować wyroku.

Tu chodzi o skuteczne reagowanie Agencji na potrzeby finansowe rolników – powiedział Donald Tusk. Dodał, że ma nadzieję, iż deklaracja uporządkowania sytuacji, jaką publicznie złożył minister Sawicki, zostanie przekuta w czyn.

Źródła[edytuj]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z publikacji pt. Tusk zapowiada wyjaśnienie afery w ARiMR, napisanej przez Kamila Świętonia i pierwotnie opublikowanej w e-Polityka (więcej)