2008-08-28: Sarkozy: "Gruzińskie wojska muszą wrócić do baz"

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Europa

Świat: AfrykaAmeryka PółnocnaAmeryka PołudniowaAustraliaAzjaEuropaUE

czwartek, 28 sierpnia 2008
Nicolas Sarkozy – prezydent Francji

Jak poinformował Kreml, odbyła się telefoniczna rozmowa Dmitrija Miedwiediewa z Nicolasem Sarkozy'm w trakcie której Miedwiediew powiedział prezydentowi Francji, że gruzińskie wojska muszą wrócić do baz, zgodnie z porozumieniem rozejmowym.

Oświadczenie Kremla w tej sprawie brzmi następująco: "Strona rosyjska podkreśliła, że Tbilisi musi zastosować się do punktu czwartego planu Miedwiediew-Sarkozy, zgodnie z którym wszystkie gruzińskie siły muszą wrócić do swych macierzystych baz. Prezydenci rozmawiali także o dodatkowych porozumieniach, które w przyszłości miałyby zagwarantować bezpieczeństwa na terenach w pobliżu granic z Osetią Południową i Abchazją".

Przypomnijmy – prezydent Francji osobiście angażuje się w łagodzenie konfliktu rosyjsko-gruzińskiego, gdyż to jego kraj przewodniczy w tym półroczu Unii Europejskiej.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „"Gruzińskie wojska muszą wrócić do baz"”, napisanego przez Kamila Świętonia, opublikowanego w serwisie e-Polityka.pl (więcej informacji).