2008-07-31: Londyn: Specjalistyczny telefon zaufania dla polskich emigrantów w Wielkiej Brytanii

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
czwartek, 31 lipca 2008
Świat
World map blank with blue sea.svg
Polskie Centrum Zdrowia Seksualnego, Londyn

"Polskie Centrum Zdrowia Seksualnego", organizacja non-profit założona i prowadzona przez polskie specjalistki praktykujące w Londynie w obszarze zdrowia seksualnego, z dniem 1 sierpnia 2008 oddaje do dyspozycji polskich emigrantów przebywających w stolicy Wielkiej Brytanii, polskojęzyczną infolinię, dzięki której każdy może uzyskać w przystępny sposób informacje niezbędne w rozwiązywaniu zarówno indywidualnych, jak i partnerskich problemów z zakresu szeroko pojętego zdrowia seksualnego.

"Jasnoniebieska Linia PCZS" – telefon stacjonarny: +44 (0) 20 32 866 722, jest numerem, z którym połączenie jest płatne wyłącznie według standardowych stawek operatorów sieci telefonicznych w Wielkiej Brytanii. Ponadto dostępny jest tu także bezpłatny kontakt Skype: pczs_org

Te rozwiązania są powodowane realną potrzebą uczynienia możliwie jak najbardziej dostępną, zwłaszcza dla młodych Polaków przebywających w Londynie, wiedzy na temat zdrowia seksualnego, w tym: ryzykowne zachowania seksualne i zapobieganie zakażeniom chorobami przenoszonymi drogą płciową. Tak samo ważnym elementem tej wiedzy jest bazująca na świadomym planowaniu rodziny i różnych formach antykoncepcji profilaktyka rozwiązań ostatecznych, do których zaliczana jest aborcja.

"Jasnoniebieska Linia PCZS – dostępna poprzez numer telefonu stacjonarnego: +44 (0) 20 32 866 722, a także poprzez bezpłatny kontakt Skype: pczs_org, czynna jest, poza dniami świątecznymi i wolnymi od pracy, w każdy poniedziałek i piątek w godzinach: 7PM – 9PM, a także w soboty w godzinach: 1PM – 3PM czasu lokalnego.

Ponadto "Polskie Centrum Zdrowia Seksualnego", w ramach współpracy z University College London, wspiera od dnia 1 sierpnia 2008 prowadzenie badań nad postawami seksualnymi i życiem seksualnym osób pochodzących z Europy Wschodniej zamieszkałych w Londynie w Wielkiej Brytanii. Anonimowa ankieta dostępna on-line: SALLEE, przeznaczona jest dla mężczyzn i kobiet powyżej 18 roku życia. Wyniki tego badania przyczynią się do uzyskania szerszego obrazu stanu zdrowia seksualnego Polaków przebywających na emigracji.

Źródła[edytuj]