2008-07-31: Londyn: Specjalistyczny telefon zaufania dla polskich emigrantów w Wielkiej Brytanii

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 31 lipca 2008
World map blank with blue sea.svg
Polskie Centrum Zdrowia Seksualnego, Londyn

"Polskie Centrum Zdrowia Seksualnego", organizacja non-profit założona i prowadzona przez polskie specjalistki praktykujące w Londynie w obszarze zdrowia seksualnego, z dniem 1 sierpnia 2008 oddaje do dyspozycji polskich emigrantów przebywających w stolicy Wielkiej Brytanii, polskojęzyczną infolinię, dzięki której każdy może uzyskać w przystępny sposób informacje niezbędne w rozwiązywaniu zarówno indywidualnych, jak i partnerskich problemów z zakresu szeroko pojętego zdrowia seksualnego.

"Jasnoniebieska Linia PCZS" – telefon stacjonarny: +44 (0) 20 32 866 722, jest numerem, z którym połączenie jest płatne wyłącznie według standardowych stawek operatorów sieci telefonicznych w Wielkiej Brytanii. Ponadto dostępny jest tu także bezpłatny kontakt Skype: pczs_org

Te rozwiązania są powodowane realną potrzebą uczynienia możliwie jak najbardziej dostępną, zwłaszcza dla młodych Polaków przebywających w Londynie, wiedzy na temat zdrowia seksualnego, w tym: ryzykowne zachowania seksualne i zapobieganie zakażeniom chorobami przenoszonymi drogą płciową. Tak samo ważnym elementem tej wiedzy jest bazująca na świadomym planowaniu rodziny i różnych formach antykoncepcji profilaktyka rozwiązań ostatecznych, do których zaliczana jest aborcja.

"Jasnoniebieska Linia PCZS – dostępna poprzez numer telefonu stacjonarnego: +44 (0) 20 32 866 722, a także poprzez bezpłatny kontakt Skype: pczs_org, czynna jest, poza dniami świątecznymi i wolnymi od pracy, w każdy poniedziałek i piątek w godzinach: 7PM – 9PM, a także w soboty w godzinach: 1PM – 3PM czasu lokalnego.

Ponadto "Polskie Centrum Zdrowia Seksualnego", w ramach współpracy z University College London, wspiera od dnia 1 sierpnia 2008 prowadzenie badań nad postawami seksualnymi i życiem seksualnym osób pochodzących z Europy Wschodniej zamieszkałych w Londynie w Wielkiej Brytanii. Anonimowa ankieta dostępna on-line: SALLEE, przeznaczona jest dla mężczyzn i kobiet powyżej 18 roku życia. Wyniki tego badania przyczynią się do uzyskania szerszego obrazu stanu zdrowia seksualnego Polaków przebywających na emigracji.

Źródła[edytuj | edytuj kod]