Przejdź do zawartości

2008-06-20: Pierwsze składy na Tour de France 2008

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 20 czerwca 2008
Kolarstwo

Ekipy Barloworld, Agritubel i Bouygues Telecom zaprezentowały prowizoryczne składy na rozpoczynający się 5 lipca wyścig Tour de France.

Ekipa Barloworld stawia przede wszystkim na Mauricio Solera. Kolumbijczyk ma walczyć o jak najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej i powtórzenie ubiegłorocznego triumfu w klasyfikacji górskiej. Na płaskich etapach walczyć będą: Robert Hunter i Baden Cooke. Oprócz nich na starcie w Breście pojawią się Felix Cardenas, Paolo Longo Borghini, Moises Duenas, Giampaolo Cheula, John-Lee Augustyn i Christopher Froome. W rezerwie pozostają Hugo Sabido i Diego Caccia.

Drużyna Agritubel liczy podczas zbliżającej się Wielkiej Pętli na Christophe’a Moreau i Romaina Feillu. Oprócz wymienionej dwójki startu pewni mogą być Jimmy Casper, Nicolas Jalabert, Geoffroy Lequatre i Hiszpan Eduardo Gonzalo Ramirez. Nazwiska pozostałych trzech zawodników będa podane do publicznej wiadomości w najbliższych dniach.

Inną metodę nominacji kolarzy do startu przyjęła ekipa Bouygues Telecom. Kierownictwo tej drużyny podało nazwiska 12 kolarzy, z których dziewiątka pojawi się na starcie tegorocznego Tour de France. Praktycznie pewny startu może być ulubieniec Francuzów - Thomas Voeckler. W szczęśliwej dwunastce oprócz Voecklera znaleźli miejsce Francuzi Jerome Pineau, Anthony Geslin, Matthieu Sprick, Laurent Lefèvre, Vincent Jérôme, Jérôme Pichot i Pierrick Fedrigo, Rosjanin Yuri Trofimov, Hiszpan Xavier Florencio, Holender Stef Clement i Szwajcar Johan Tschopp.

Źródła[edytuj | edytuj kod]