2021-07-13: Włoszczowska i Korzeniowski chorążymi podczas ceremonii otwarcia Letnich Igrzysk Olimpijskich 2020

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 13 lipca 2021

13 lipca Polski Komitet Olimpijski poinformował, że Maja Włoszczowska i Paweł Korzeniowski będą pełnić funkcję chorążych podczas ceremonii otwarcia Letnich Igrzysk Olimpijskich 2020.

PKOl
@PKOL_pl

Polski Komitet Olimpijski informuje, że chorążymi Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej podczas ceremonii otwarcia Igrzysk XXXII Olimpiady #Tokio2020 będą: Maja Włoszczowska (kolarstwo górskie) i Paweł Korzeniowski (pływanie).

#PKOl
#TeamPolska
#jestesmyjednadruzyna

10:52 AM · 13 lip 2021

Maja Włoszczowska jest kolarką górską, dwukrotną wicemistrzynią olimpijską (2008 i 2016), złotą medalistką mistrzostw świata w wyścigu elity MTB oraz w maratonie MTB, wielokrotną medalistką mistrzostw Europy i Polski. Zawody w Japonii będą jej czwartym startem olimpijskim.

Paweł Korzeniowski to trzykrotny medalista mistrzostw świata w pływaniu (jeden złoty medal i dwa srebrne), wielokrotny medalista mistrzostw kontynentu, rekordzista i mistrz kraju. W Tokio po raz piąty wystąpi na igrzyskach olimpijskich.

W tym roku Międzynarodowy Komitet Olimpijski zaproponował narodowym komitetom olimpijskim, aby podczas ceremonii otwarcia igrzysk rolę chorążych pełniły dwie osoby – kobieta i mężczyzna. Jest to zapowiedź do dążeniu ku równości płci – na kolejnych igrzyskach w Paryżu występować ma ta sama liczba kobiet i mężczyzn.

Źródła[edytuj | edytuj kod]