Przejdź do zawartości

2008-03-16: Diecezjalny Dzień Młodzieży w Płocku

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 16 marca 2008

Zgodnie z wolą wyrażoną przez Jana Pawła II, corocznie w Niedzielę Palmową Kościół katolicki obchodzi Światowy Dzień Młodzieży na szczeblu diecezjalnym. Jedną z diecezji, która zorganizowała spotkanie młodzieży była diecezja płocka.

Uroczystości rozpoczęły się po południu mszą w katedrze płockiej pod przewodnictwem ordynariusza diecezji bp. Piotra Libery. Następnie w procesji uczestnicy obchodów przeszli na Plac Starego Rynku, gdzie mieli możliwość wzięcia udziału w Wieczorze Chwały - modlitewnym czuwaniu, prowadzonym przez zespół muzyczny, które zorganizowało płockie duszpasterstwo akademickie Petroklezja. Po zakończeniu nabożeństwa bp Libera przeszedł przez Stary Rynek błogosławiąc uczestników Najświętszym Sakramentem.

Ostatnim punktem obchodów była multimedialna prezentacja Sydney Mazowsza - spotkania młodych diecezji płockiej, które odbędzie się równolegle ze Światowymi Dniami Młodzieży w Sydney w dniach 16-20 lipca br.

W uroczystościach wzięło udział kilkanaście tysięcy osób z całej diecezji. Odpowiedzieli w ten sposób na apel biskupa płockiego, który był czytany w kościołach w ubiegłą niedzielę. Za organizację święta odpowiedzialne było Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Płockiej Studnia.


Wiadomość z serwisu regionalnego województwa mazowieckiego
Wikinews
Wikinews
Mazowieckie
Mazowieckie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie mazowieckim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Warszawy i Płocka
pozostałych miejscowości