Przejdź do zawartości

2008-03-14: 3D HDTV testowana przez BBC

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Media

Kultura i rozrywkaCiekawostkiFilm
Gry komputeroweTelewizjaMuzyka

piątek, 14 marca 2008

Brytyjska telewizja publiczna BBC przeprowadziła próbną projekcję w Riverside Studios w Londynie, w trakcie której wybrana grupa widzów obejrzała na żywo mecz rugby Pucharu Sześciu Narodów, Szkocja – Anglia, w wersji 3DHDTV.

Transmisja możliwa była dzięki nawiązaniu współpracy pomiędzy BBC Sport, a konsorcjum The3DFirm, które zrzesza takie firmy, jak Can Communicate, Inition oraz Axis Films. Była to pierwsza na świecie projekcja wydarzenia sportowego na żywo, w technologii 3DHDTV.

„Transmisja 3D znakomicie nadaje się do tego, aby przekazywać wielkie wydarzenia sportowe, ponieważ często dochodzi do sytuacji, w której jest znacznie więcej chętnych do wejścia na stadion, niż biletów. W przeciwieństwie do tradycyjnych przekazów telewizyjnych, technologia 3D znacznie zwiększa wrażenie osobistego udziału w centrum wydarzeń” - powiedział David Wooster z firmy The3DFirm.

Według Aashish Chandarana, odpowiedzialnego za innowacje w przekazach z wydarzeń sportowych w BBC, system jest obecnie w początkowej fazie testów. „Ta projekcja jest częścią historii telewizji oraz jasno wskazuje zaangażowanie BBC w rozwój nowych technologii, w celu uzyskania maksymalnego zadowolenia odbiorcy” - stwierdził Chandarana.

Źródła[edytuj | edytuj kod]