2008-02-17: Ponad 80 ofiar zamachu w Afganistanie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 17 lutego 2008

W Afganistanie doszło do zamachu bombowego, w którym śmierć poniosło ponad 80 osób. Wybuch miał miejsce w Kandahar, w zachodniej części miasta. Rejon ten leży na południu kraju. Indonezyjska agencja prasowa, Atara News, donosi, że do zamachu doszło podczas walk psów. Podczas rządów talibów, walki te były zakazane z powodu ich antyislamskiego charakteru.

Rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Afganistanu potwierdził, że zamach odbył się dziś rano. Dodał, że zabito wiele osób, a jeszcze więcej jest rannych. Ponadto powiedział, że nie może podać dokładniej liczby ofiar, ponieważ jest ona bardzo duża. Powiedział także, że w miejscu zamachu byli wszyscy policjanci, którzy później pomogli ewakuować rannych i zabitych.

Oficjalnie policja mówi, że wie o 56 zabitych i 40 rannych. Wybuch zabił również przywódcę miejscowego oddziału policji, który był prawdopodobnie głównym celem ataku.

Minister Spraw Wewnętrznych Afganistanu dodał również, że nie jest pewne, czy bomba została zdetonowana przez samobójcę.

Był to najkrwawszy zamach od czasu kiedy upadł rząd Talibów w 2001 roku. Na razie nie wiadomo, kto był organizatorem zamachu, ale podejrzewa się o niego talibów.

Źródła[edytuj | edytuj kod]