2007-11-18: Kolarstwo: Łukasz Bodnar podpisał kontrakt z DHL-Author

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Sport
TDP2007 ETAP5 finisz 1.jpg
niedziela, 18 listopada 2007

Po dwóch latach ścigania się pod czujnym okiem Zbigniewa Piątka, dyrektora sportowego drużyny Action-Uniqa, aktualny szosowy mistrz Polski w jeździe indywidualnej na czas, Łukasz Bodnar, od nowego sezonu będzie reprezentował barwy polskiej ekipy DHL-Author, z którą w piątek kolarz podpisał roczny kontrakt.

Warszawska drużyna DHL Author z każdym kolejnym transferem wzmacnia swój skład na sezon 2008. Przed kilkoma dniami informowaliśmy, że kontrakt z drużyną Zbigniewa Szczepkowskiego podpisał Dariusz Baranowski, trzykrotny zwycięzca Tour de Pologne. Teraz szeregi drużyny zasili także najaktywniejszy zawodnik tegorocznej odsłony tego prestiżowego wyścigu, Łukasz Bodnar.

Poza świetnym wynikiem uzyskanym podczas 64. edycji Tour de Pologne, Bodnar ma na swoim koncie także kilka innych sukcesów. Zdecydowanie największym z nich jest złoty medal Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym, który pod nieobecność zeszłorocznego mistrza, Piotra Mazura, udało się wreszcie młodemu kolarzowi wywalczyć. Bodnar odniósł także zwycięstwo w Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Miniony sezon wydawał więc się być przełomowym w zawodowej karierze Wrocławianina i miejmy nadzieję, że kolejne lata wydłużą listę jego sukcesów.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]