Przejdź do zawartości

2007-11-02: Wiedźmin – najszybciej sprzedający się tytuł w historii polskiego rynku gier

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 2 listopada 2007

CD Projekt poinformował, że w ciągu pierwszych trzech dni sprzedaży gry Wiedźmin, produkcja ta znalazła ponad 35 tysięcy nabywców. Wynik to bardzo imponujący, według informacji przytoczonych przez Gry-OnLine najlepiej sprzedająca się gra zeszłego roku – Heroes of Might & Magic V, w ciągu pierwszych trzech dni trafiła w ręce 12,5 tysiąca graczy.

Wiedźmin jest grą o swoistym charakterze. Ciężko znaleźć nie tylko grę, ale też książkę czy film, która sprzedaje się równie dobrze. Jako ciekawostkę dodać trzeba, iż Heroes of Might & Magic V sprzedał się w liczbie 58 tysiącach egzemplarzy.

Parę dni temu okazało się, że Media Markt, Carrefour, Tesco oraz Saturn – rozpoczęły sprzedaż produkcji opartej na prozie Sapkowskiego przed oficjalną premierą. Michał Kiciński tak odniósł się do tego chwytu sieci marketingowych:

– Rozumiemy ogromną presję pod jaką znalazły się sieci handlowe, jednak złamanie zawartych porozumień jest niedopuszczalne. Jest to tym bardziej przykre, włożyliśmy wiele wysiłku w organizację premiery. – Przedstawiciel CD Projektu dodał, że takie zachowanie było pogwałceniem umowy oraz utrudnia budowanie dojrzałego rynku gier w naszym kraju. Na zakończenie swojego oświadczenia, Michał Kiciński ujawnił oczekiwania dystrybutora w stosunku do sieci, które pogwałciły zasady sprzedaży:

– Oczywiście nasze możliwości wyciągnięcia konsekwencji nie są duże. Z naszymi klientami musimy pracować na dobre i na złe. Jedynie wnieśliśmy o zwrot kosztów akcji promocyjnych, których sens podważyło wcześniejsze otwarcie sprzedaży. Tyczy się to zwłaszcza sieci handlowej która jako pierwsza rozpoczęła sprzedaż, doprowadzając do swoistego efektu domina.

Źródła[edytuj | edytuj kod]