2007-10-26: Ważą się losy sprzedaży Polsatu

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Media

Kultura i rozrywkaCiekawostkiFilm
Gry komputeroweTelewizjaMuzyka

piątek, 26 października 2007

Nadal nie wiadomo czy dojdzie do zakupu ćwierć telewizji Polsat przez niemiecki koncern medialny Axel Springer. Z informacji Gazety Wyborczej wynika, że negocjacje w tej sprawie są obecnie bardzo intensywne i bliskie rozstrzygnięcia.

Według informacji Gazety Wyborczej, Zygmunt Solorz, wykorzystując decyzję UOKiK, postanowił wytargować wyższą (o około 30 proc.) cenę za 25,1 proc. telewizji Polsat lub doprowadzić do wygaśnięcia umowy ważnej do końca 2007 r. W wypadku rozstania z Axelem Springerem Solorz chciałby wprowadzić Polsat na warszawską giełdę najprawdopodobniej pod koniec 2008 r.

- Trzy tygodnie temu zaczęły się bardzo intensywne rozmowy, które będą kontynuowane w najbliższych dniach. Problemem jest cena. Obecnie inicjatywa należy całkowicie do niemieckiego inwestora, który jest zdeterminowany, by zamknąć transakcję. Ale na razie nie ma jeszcze rozstrzygnięć. Jeśli umowa nie zostanie wykonana, Axel Springer być może zechce dochodzić odszkodowania - nieoficjalny komunikat Polsatu, który możemy przeczytać w Gazecie Wyborczej.

Axel Springer miał zaproponować właścicielowi Polsatu wydłużenie okresu obowiązywania umowy, która ma wygasnąć do końca roku. I zasugerował, że za ten sam pakiet udziałów może zapłacić więcej. Jednak Solorz odrzucił pomysł przedłużenia umowy, co oznacza, że Axel Springer działa teraz pod silną presją czasu - wynika z informacji Gazety Wyborczej.

Źródła[edytuj | edytuj kod]