2007-10-22: Wybory parlamentarne 2007: Jak głosowali skazani w Zakładzie Karnym w Chełmie?

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 22 października 2007

Zakład Karny w Chełmie jest przeznaczony dla mężczyzn recydywistów. Jednostka ta podlega Okręgowemu Inspektoratowi Służby Więziennej w Lublinie. Przebywa w niej ok. 900 skazanych. Uprawnionych do głosowania było 817 osób z czego 526 chciało głosować. Pięć razy więcej niż we wcześniejszych wyborach. Głosowali prawie wszyscy "grypsujący".

Frekwencja wyniosła tam 64,4%.Wygrała Platforma Obywatelska, która otrzymała 428 głosów. Na kolejnych pozycjach uplasowały się:

  • LiD - 32 głosy
  • PSL - 22 głosy
  • PiS - 13 głosów
  • PPP - 4 głosy
  • LPR - 2 głosy

"Dziennik Wschodni" nieoficjalnie dowiedział się, że na tak dużą frekwencję wpłynęła chęć odsunięcia PiS od władzy ponieważ partia ta chciała zaostrzyć kary i przywrócić karę śmierci.

"Przeprowadzenie wyborów w takim Zakładzie Karnym jak nasz, to olbrzymi wysiłek organizacyjny. Wszyscy wyprowadzani do lokalu wyborczego musieli być zrewidowani. Chodzi także o to, aby po drodze wykluczyć spotkanie się niektórych więźniów. Wszystko to razem wymagało kadrowego wzmocnienia niedzielnej służby" - poinformował Krzysztof Stefanowski, rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Chełmie.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa lubelskiego
Wikinews
Wikinews
Lubelskie
Lubelskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie lubelskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Lublina, Białej Podlaskiej, Biłgoraja, Chełma, Kraśnika, Puław, Zamościa
i pozostałych miejscowości