Przejdź do zawartości

2007-10-08: Niezawisimaja Gazieta: Kaczyński mistrzem politycznej rozgrywki

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 8 października 2007

W opinii rosyjskiej gazety "Niezawisimaja Gazieta", opisującej przebieg kampanii wyborczej w Polsce określa premiera Kaczyńskiego jako tego, który wykorzystuje lewicę do walki z prawicowymi konkurentami.

Moskiewski dziennik nazywa szefa polskiego rządu "mistrzem politycznej rozgrywki". "Jarosław Kaczyński nie ma prawa jazdy, jednak wie, jak utrzymać się za kierownicą Polski" - napisano w "Niezawisimaja Gazieta".

"O ile PO hołduje liberalnym poglądom na gospodarkę, o tyle PiS akcentuje społeczną solidarność i obronę biednych, występując z pozycji tradycyjnej socjaldemokracji" - można przeczytać w "Niezawisimaja Gazieta".

W ocenie rosyjskiego dziennika, "premier realizuje mądrą strategię polityczną. Tłumaczy wyborcom, że jeśli chcą, aby krajem rządziła koalicja PiS i PO, to powinni głosować na PiS, bo PO w wypadku zwycięstwa PiS nie będzie miała innego wyboru, niż utworzyć z nim koalicję" - wskazuje "Niezawisimaja Gazieta".

Dziennik stwierdza również, że: "fakt, iż Tusk nie został zaproszony na pierwszą debatę telewizyjną kampanii, można uważać za polityczny chwyt, korzystny tak dla Kaczyńskiego, jak i Kwaśniewskiego".

Źródła[edytuj | edytuj kod]