Przejdź do zawartości

2007-09-19: Nowi kolarze z Afryki w grupie Barloworld

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 19 września 2007

Kolarski zespół Barloworld w przyszłym sezonie zasilą dwaj Afrykańczycy - Daryl Impey z Południowej Afryki oraz Chris Froome z Kenii. Menadżer ekipy Claudio Corti tak wypowiada się o nowych nabytkach – "To kontynuowanie naszej taktyki poszukiwania młodych talentów i ci dwaj będą odpowiedni dla naszego zespołu. Poza tym nasz zespół jest sponsorowany przez Południowo Afrykańską firmę, który chce promowania krajowych zawodników".

Daryl Impey ma 22 lata i jest zawodnikiem MTN Microsoft Team. Wygrał on prolog i etap Giro del Capo. Specjalizuje się w płaskich etapach.

Chris Froome to rówieśnik Daryla, który urodził się w Kenii, jednak na co dzień mieszka w RPA. Jest typem kolarza specjalizującego sie w jeździć po górach. W tym sezonie wygrał etap na Giro delle Regioni i Tour of Japan oraz zdobył srebrny medal w jeździe na czas podczas Mistrzostw Świata B w Nowej Zelandii.

"Kolarstwo potrzebuje nowych twarzy i talentów. Mamy nadzieję, że ci kolarze okażą się w przyszłości świetnymi zawodowcami" – komentuje dalej Corti.

Barloworld to zawodowa drużyna kontynentalna zarejestrowana w Wielkiej Brytanii. W afrykańskim rankingu UCI drużyna zajmuje pierwsze miejsce, zaś w europejskim drugie, z niewielką stratą do lidera tej klasyfikacji. Grupa wzięła udział w jednym z trzech z najbardziej prestiżowych wyścigów - Tour de France, gdzie najlepszy zawodnik z Barloworldu zajął 11 miejsce w klasyfikacji generalnej, a także wygrał jeden z etapów.

Źródła[edytuj | edytuj kod]