2007-09-15: MTV Polska rozpoczęła współpracę z firmą Google

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Logowanie do poczty na stronie MTV Polska
sobota, 15 września 2007
Technika
N icon technology.png

Stacja muzyczna MTV Polska rozpoczęła współpracę z firmą Google, w ramach której Internauci wchodzący na stronę www.mtv.pl będą mogli założyć skrzynkę pocztową w domenie @mtv.pl.

"W ramach kampanii MTV Włącz się, MTV poszerza zakres usług interaktywnych dla naszych widzów. Oprócz SMSów, e-mail to dziś jedno z podstawowych narzędzi komunikacji wśród młodzieży. Partnerstwo z Google gwarantuje, że będziemy w stanie zaoferować widzom MTV usługi poczty elektronicznej na najwyższym poziomie. Rozważamy również wykorzystanie narzędzia Google Apps do wprowadzenia poczty dla marki Viva" – poinformowała Beata Węgrzyn, kierująca działem odpowiedzialnym za serwis internetowy w MTV Networks Polska.

Google Apps zawiera konto e-mail z limitem 2 GB, dokumenty, arkusze i kalendarz on-line. Usługa jest bezpłatna.

Jeden z Wikireporterów spróbował założyć sobie konto e-mailowe w serwisie mtv.pl. Oczekiwanie na e-mail potwierdzający rejestrację trwało około 2 minut. Zawarty w nim był link potrzebny do rejestracji, wpisany wcześniej nick oraz hasło. Wikireporter zalogował się jedynie do serwisu ogólnego MTV. Kilka prób zalogowania sie do poczty kończyło się komunikatem "Zalogowanie nie było możliwe, sprawdź login i hasło i spróbuj ponownie!". Po 10 minutach udało się. Logowanie przekierowuje na stronę Google w domenie MTV. Wygląd skrzynki pocztowej nie różni się znacząco od normalnego konta w Google. Na samej górze widnieje jedynie napis "Witamy w domenie MTV" a obok znajduje się logo stacji muzycznej.

Źródła[edytuj]