Przejdź do zawartości

2007-08-24: Dorn odczyta stenogram z rozmowy Kaczmarka ze speckomisją

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 24 sierpnia 2007

Marszałek Sejmu Ludwik Dorn zapowiedział, że odczyta stenogram z posiedzenia komisji do spraw służb specjalnych, na którym Janusz Kaczmarek składał wyjaśnienia. Marszałek ogłosił przerwę i zwołał w tej sprawie Konwent Seniorów.

Odczytanie stenogramu miałoby nastąpić po wyczerpaniu wszystkich punktów porządku obrad, czyli późnym popołudniem (około godziny 20.30 lub 21:00).

Marszałek zapowiedział, że zwróci się do Prezydium Sejmu, aby to ono przedłożyło wniosek o utajnienie obrad w punkcie poświęconym zapoznaniu się posłów z tym, co Kaczmarek mówił speckomisji.

Po spotkaniu Konwentu Seniorów wiadomo, że marszałek Sejmu odczyta osobiście stenogram z rozmowy Kaczmarka ze speckomisją.

Wniosek o odczytanie stenogramów musi zostać jeszcze przegłosowany przez posłów. Jak donosi „Dziennik”, do ujawnienia zeznań byłego szefa MSWiA przekonał marszałka Sejmu Donald Tusk. Lider Platformy Obywatelskiej podczas jednej z przerw w posiedzeniu Sejmu interweniował u Ludwika Dorna. Po jej zakończeniu marszałek Sejmu zmienił zdanie co do odczytania stenogramów.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]