Przejdź do zawartości

2007-06-29: Alarm terrorystyczny w Londynie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 29 czerwca 2007
Mercedens-Benz, w którym znajdowała się bomba
Klub nocny, który miał być celem pierwszej bomby

Wg agencji AFP w Londynie znaleziono "podejrzany samochód" , który może okazać trzecim dziś znalezionym ładunkiem wybuchowym w stolicy Wielkiej Brytanii.

Jak dowiedziała sie CNN w obu samochodach zidentyfikowanych jako samochody-pułapki znaleziono części składowe bomb. Wcześniej Scotland Yard informował o tym że w samochodach znajdowały się Butle z gazem, benzyna i mnóstwo gwoździ.

"Brytyjska policja rozbroiła w piątek rano w centralnym Londynie domniemaną bombę" - podano w policyjnym komunikacie.

Na jednej z z głównych ulic Londynu - Haymarket - w samochodzie znaleziono "potencjalnie groźne urządzenie wybuchowe, które zostało rozbrojone" - podano w komunikacie, opublikowanym w Londynie.

Grupa policyjna ds. zwalczania terroryzmu prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Drugą bombę znaleziono również w zaparkowanym samochodzie niedaleko Pałacu Buckingham. Policja zamknęła ruchliwe ulice Park Lane i Oxford Street w centrum miasta.

Policja poinformował, że nie jest w stanie stwierdzić kto jest sprawcą zamachów. Nie wykluczono powiązania zamachowców z Al-Kaidą. "Prawdopodobieństwo udziału Al-Kaidy jest duże, ale za wcześnie, by konkretnie wskazać sprawcę" - powiedział pracownik londyńskiej policji.

Brytyjska Gorąca Linia Anty-terrorystyczna +44 0800789321

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]