2007-06-05: 8 czerwca odbędzie się demonstracja polskich antyglobalistów na Helu

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 5 czerwca 2007
Półwysep Helski

Polscy przeciwnicy globalizacji szykują się na piątkową demonstrację w trakcie wizyty prezydenta USA George'a W. Busha. Policja już mobilizuje wszystkie siły.

Demonstracja polskich antyglobalistów ma odbyć się pod hasłem "Welcome to Hell", czyli "witamy w piekle".

Filip Ilkowski z Inicjatywy Stop Wojnie, organizatora demonstracji, wyjaśnia, że "wizyta Busha to okazja, żeby zaprotestować przeciw budowie elementów tarczy antyrakietowej i zażądać w tej sprawie referendum".

Organizatorzy namawiają do przyjazdu na Hel osoby z całej Polski. "Sami organizujemy dwa autobusy. Jeden wyjedzie z Warszawy, drugi z Rostoku w Niemczech. Będą nim jechali ci, którzy wybiorą się na wcześniejszy szczyt G8. George W. Bush przyleci do Polski z Niemiec, będziemy go więc gonić" - powiedział Ilkowski.

Demonstracja Inicjatywy Stop Wojnie jest legalna. Burmistrz Juraty Tyberiusz Narkowicz powiedział, że "Jest wolność wyrażania poglądów i nie zamierzamy niczego utrudniać". Dodał, że jego samorząd na bieżąco współpracuje z policją i innymi służbami. "Z naszych informacji wynika, że demonstranci nie będą mogli dotrzeć w bezpośrednie pobliże rezydencji prezydenta" - poinformował Narkowicz.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]