2007-05-25: Ks. Mirosław Drozdek nie żyje

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
piątek, 25 maja 2007
Społeczeństwo
N icon society.png

25 maja w Zakopanem zmarł ksiądz, pallotyn, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach Mirosław Drozdek.

Urodził się 14 sierpnia 1944 roku w Zakrzewie. Do Zgromadzenia Ojców Pallotynów w Otwocku wstąpił w 1962 roku. Kolejnym etapem w jego życiu był pobyt w Ożarowie Mazowieckim. 14 czerwca 1970 roku w Ołtarzewie odbyły się jego święcenia kapłańskie. Otrzymał je z rąk abpa Bronisława Wacława Dąbrowskiego. Od 1974 roku ks. Mirosław Drozdek pracował jako wikary w Poznaniu. Do Zakopanego trafił w 1979 roku gdzie służył wiernym przez 27 lat. Został tam pierwszym kapelanem zakopiańskiej Solidarności. To on przyczynił się do budowy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Sanktuarium konsekrował 7 czerwca 1997 roku Jan Paweł II.

W 2006 roku został posądzony na łamach "Tygodnika Podhalańskiego" o współpracę ze służbami SB. Wówczas wstawili sie za nim podhalańscy posłowie, samorządowcy i przedsiębiorcy. Zaprzeczył zarzutom i wniósł sprawę do sądu przeciwko autorowi artykułu. Postępowanie sądowe zakończyło się ugodą.

Zmarł wskutek choroby nowotworowej mając 63 lata. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 28 maja w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem.

Źródła[edytuj | edytuj kod]