Przejdź do zawartości

2007-05-12: Plenerowa wystawa „Ziemia z nieba” otwarta w Łodzi

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 12 maja 2007
Wystawa od początku cieszy się powodzeniem

11 maja w łódzkim parku Staromiejskim otwarto plenerową wystawę zdjęć „Ziemia z nieba”.

Na specjalnym stelażu zamontowano 122 wielkoformatowe fotografie (o wymiarach 185 na 125 cm). Zrobione w wielu miejscach świata, prezentują różne sytuacje sfotografowane z lotu ptaka. Można podziwiać dziewicze wyspy i laguny, czy składowiska samolotów...

Plenerowa ekspozycja „Ziemia z nieba – Portret planety u progu XXI wieku” powstała pod patronatem UNESCO. Autorem zdjęć jest Yann Arthus-Bertrandowi, francuski fotograf wykonywał je z pokładu helikoptera. Wykonanie wszystkich ujęć zajęło autorowi 15 lat.

W pobliskim budynku krańcówki tramwajowej przy ul. Północnej wyświetlana jest multimedialna prezentacja o Ziemi. Obok znajduje się ogromna mapa, na której zaznaczone są wszystkie miejsca, gdzie zostały wykonane zdjęcia. Na mapę można wejść i niemal jak w siedmiomilowych butach, przejść z jednego krańca świata w drugi.

Organizatorka wystawy Sylvie Derdacka – Serce Ziemi bije w Łodzi! - stwierdziła podczas uroczystego otwarcia.

Fotografie wystawiane były w ponad stu miastach świata, gdzie obejrzało ją 70 milionów ludzi, w Łodzi wystawa potrwa do 15 lipca. Zdjęcia można podziwiać przez całą dobę. Wstęp jest bezpłatny.


Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa łódzkiego
Wikinews
Wikinews

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie łódzkim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Łodzi i Piotrkowa Trybunalskiego
pozostałych miejscowości