2006-08-02: T-Mobile oraz Intel-Action szykują się do startu w Tour de Pologne

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 2 sierpnia 2006
Kim Kirchen podczas dekoracji na Tour de Pologne 2005

Zwycięzca zeszłorocznego Tour de Pologne Kim Kirchen zapowiedział swój przyjazd do Polski i start w tegorocznym Tour de Pologne. Kirchen powiedział, że przyjeżdża (do Polski) we wrześniu, by bronić zwycięstwa. Luksemburczyk, który w zeszłym roku reprezentował grupę Fassa Bortolo, będzie w tym roku startował na czele ekipy T-Mobile, w której zobaczymy takie sławy kolarstwa jak: Siergiej Iwanow, Siergiej Gonczar czy Matthias Kessler. Niemiecki T-Mobile będą reprezentować także Linus Gerdemann, Andreas Klier, Eddy Mazzoleni oraz Steffan Wesemann.

Marek Rutkiewicz obok Bartosza Huzarskiego będzie liderem grupy Intel - Action

Dobrą formę przed Tour de Pologne zapowiada także jedyna polska grupa, która pojedzie w wyścigu - Intel - Action, której zawodnicy już jutro wystartują w Małopolskim Wyścigu Górskim i Tour of Denmark. Przed startami w tych imprezach dyrektor sportowy Intela Piotr Kosmala powiedział: "Przygotowania do Tour de Pologne przebiegają bardzo dobrze. Dlatego w tych wyścigach będziemy chcieli pokazać, że jesteśmy już w dobrej formie." Drużyna Intel - Action miała nie startować w Małopolskim Wyścigu Górskim ponieważ jak tłumaczy Kosmala: "grupy z Continental Professional Team nie mogą brać udziału w imprezach nie znajdujących się w kalendarzu Międzynarodowej Unii Kolarskiej. Poprosiliśmy jednak UCI o zgodę i ją dostaliśmy".

63. Tour de Pologne UCI ProTour odbędzie się w dniach 4-10 września i będzie mu patronował Prezydenta RP, Lech Kaczyński. W wyścigu wezmą udział 23 najlepsze grupy zawodowe świata.Źródła[edytuj | edytuj kod]