2005-10-02: USA: Jedna osoba zginęła w wyniku eksplozji na Uniwersytecie w Oklahomie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
niedziela, 2 października 2005
Świat
World map blank with blue sea.svg

Jedna osoba zginęła w wybuchu, do jakiego doszło dziś w nocy przed stadionem piłkarskim na Uniwersytecie w Oklahomie, gdzie tamtejsza drużyna podejmowała reprezentację Uniwersytetu w Kansas. Władze twierdzą, że było to samobójstwo, ale nie ma jeszcze oficjalnych wyników śledztwa w tej sprawie.

Do zajścia doszło na krótko przed drugą połową meczu między drużynami uczelni. Świadkowie twierdzą, że słyszeli wybuch. Do eksplozji doszło w okolicy parkingu dla autobusów, niedaleko budynków dydaktycznych Uniwersytetu.

Publiczność poinformowano, by nie opuszczała stadionu podczas przerwy w meczu. Później wychodzących skierowano tak, by omijali południowe i zachodnie wejścia na stadion. W miejscu eksplozji policja sprawdzała, czy nie zostały umieszczone inne ładunki wybuchowe. Teren wokół stadionu jest niedostępny.

Rektor Uniwersytetu w Oklahomie, David L. Boren, przekazał dziennikarzom oświadczenie: W chwili wybuchu nikt, z osób znajdujących się na stadionie, nie był zagrożony. Według jego informacji cały czas trwa dochodzenie, który wyjaśni przyczyny eksplozji.

Źródło[edytuj]