2005-09-22: Kwaśniewski o kampanii Tuska

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 22 września 2005

Prezydent Aleksander Kwaśniewski powiedział, że zgadza się z twierdzeniem, iż kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta Donald Tusk chce kontynuować jego koncepcję prezydentury.

Gdy chodzi o kampanię, o pomysł na zachowanie publiczne i koncepcję prezydentury, to niewątpliwie to jest mój sukces - powiedział Kwaśniewski, pytany o kampanię Tuska. Według niego, Tusk nie chce prezydentury rewolucyjnej, bardzo aroganckiej. W tym sensie ci wszyscy, którzy mówią, że dla wielu Polaków Donald Tusk jest wyborem kontynuacji stylu prezydenckiego, mają rację. Tak to jest i uważam, że to jest dobre - oświadczył.

Według Kwaśniewskiego, lista kandydatów w wyborach prezydenckich jest na szczęście dłuższa niż te dwa nazwiska faworytów, które ciągle się powtarzają i które powinny być skonfrontowane z co najmniej kilkoma innymi poważnymi kandydatami. Na tych listach jest osoba, którą ja kojarzę z lewicą, uważam za człowieka, który współtworzył tę lewicę, a więc nie jest tak, że dla lewicy nie ma zupełnie na kogo głosować - oświadczył. Nie chciał jednoznacznie powiedzieć, że to kandydata Socjaldemokracji Polskiej Marka Borowskiego poprze w wyborach prezydenckich.

Aleksander Kwaśniewki zastrzegł, że najpierw są wybory parlamentarne. Lepiej byłoby, gdyby ugrupowania lewicowe, centrowe w tym Sejmie się znalazły. Ciekawszy byłby ten Sejm, więcej będzie merytorycznych pomysłów i wzajemnej kontroli - powiedział prezydent.

Źródło[edytuj | edytuj kod]