2005-09-14: Włodzimierz Cimoszewicz rezygnuje ze startu w wyborach

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
środa, 14 września 2005

Włodzimierz Cimoszewicz ogłosił na konferencji prasowej w budynku Sejmu swoją rezygnację ze startu w wyborach prezydenckich. Oświadczył, że musi pomóc atakowanej w brutalny sposób rodzinie. Dodał ponadto, że nie udzieli poparcia żadnemu z pozostałych kandydatów, mówiąc, że "Z szacunku dla osób udzielających mi poparcia nie będę udzielał instrukcji kogo powinny poprzeć, choć sam nie widzę osoby godnej tego urzędu".

Już wcześniej ze sztabu Włodzimierza Cimoszewicza dochodziły informacje o możliwości wycofania się kandydata z wyborów prezydenckich.

Według Informacyjnej Agencji Radiowej decyzja marszałka Sejmu miała być ogłoszona dziś na specjalnej konferencji prasowej. I tak też się stało.

Pogłoskom zaprzeczał jednak rzecznik kandydata Tomasz Nałęcz. "Mogę komentować fakty nie plotki. Rozmawiałem z Cimoszewiczem w poniedziałek po południu i nic na to nie wskazywało żeby zamierzał się wycofać " - powiedział dziś w Radiu TOK FM Nałęcz.

Z informacji TOK FM wynika, że w nocy z dzienników wycofano ogłoszenia wyborcze Włodzimierza Cimoszewicza i zastąpiono je reklamami SLD.

To na dziś marszałek Cimoszewicz zwołał konferencję prasową, na której miał przedstawić dokumenty z biura maklerskiego potwierdzających jego wersję wydarzeń związanych z nabyciem i sprzedażą akcji PKN Orlen.

Źródła[edytuj]