2005-05-05: Dark Throne wkracza w fazę Omega

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
czwartek, 5 maja 2005

Sieciowa gra Dark Throne wchodzi w kolejną, decydującą już fazę testów. Tysiące użytkowników zaczęło testować grę od samego rana. W wyniku sporego napływu kolejnych graczy, przed południem czasu Środkowoeuropejskiego, serwery były przeciążone i ciężko było wykonać jakikolwiek ruch. W obecnej chwili (14:15 czasu Środkowoeuropejskiego), pomimo ciągle rosnącej liczby ochotników, sytuacja się ustabilizowała.

Nowości[edytuj]

Na pierwszy rzut oka można zobaczyć, że zmianie uległa szata graficzna. Zmieniła się postać w lewym, górnym rogu (teraz jest nią Nieumarły). Gdy zaczniemy przeglądać opcje gry, natrafiamy na kolejne nowinki. Od tej pory, aby zakupić lepsze uzbrojenie trzeba wybudować specjalne struktury, które są dostępne po osiągnięciu odpowiedniego poziomu postaci. Drobnej zmienie uległo wyświetlanie przedmiotów w sklepie i rekrutacji wojska.

Ograniczenia[edytuj]

W obecnej wersji Lazarus (szef gry) chce sprawdzić poprawność głównego kodu gry. W wyniku tego, niektóre funkcje znane z wersji beta są wyłączone:

  • wydobywanie złota z kopalni
  • zakładanie klanów
  • publiczny rekrutator

Opcje te zostaną przwrócone w późniejszej fazie testowania, gdy z głównego kodu gry zostaną zlikwidowane poważniejsze błędy.

Błędy[edytuj]

Brak pozyskiwania złota z kopalń okazał się sporym rozczarowaniem, szczególnie dla tych z graczy, którzy z powodzeniem stosowali tę taktykę w poprzedniej części. Jeden z użytkowników o nicku Frozen_Soul stwierdził na forum, że "Nie ma pieniędzy, nie ma płaczu ...moi górnicy palą [papierosy] i piją piwo".

Przed chwilą pojawiły się doniesienia o nieotrzymywaniu co pół godziny dodatkowej puli tur oraz złota. Według testujących jest to spowodowane wysokim lagiem.

Pierwsze uaktualnienie[edytuj]

Od około godziny 19:10 naszego czasu na serwerach zachodzi aktualizacja kodu gry. Nie można przełączyć się na inną podstronę, a otwarcie ich w tabach (np. w Firefoksie bądź w Operze) powoduje wyświetlenie komunikatu o następującej treści:

Site taken down while we make configuration changes. In the mean time continue to play the beta test or celebrate Cinco de Mayo.

O wynikach aktualizacji powiadomimy wkrótce.

Dostęp do darmowego testowania uzyskali gracze, którzy testowali już wersję alfa, lub podczas gry osiągnęli co najmniej 20 poziom postaci. Decyzja ta została podjęta, aby doświadczeni gracze mogli wyłapać błędy i przekazać nam swoje uwagi - powiedział Lazurus.

Dark Throne jest grą MMORPG (Massive Multiplayer Online Role Plaing Game), która do grania wymaga jedynie przeglądarki internetowej. Pomomo swojej prostoty (całość operacji jest wykonywana po stronie serwera; nie ma żadnej rozbudowanej oprawy graficznej), ta rozrywka zyskała liczne grono fanów. W wersji beta jest obecnie zarejestrowanych blisko 230 tysięcy użytkowników.

Linki zewnętrzne[edytuj]