2005-04-12: Nowe domeny internetowe ICANN - pora na .eu

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
wtorek, 12 kwietnia 2005
Technika
N icon technology.png

Podczas 22 międzynarodowej konferencji ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers), organizacja ta oficjalnie zapowiedziała utworzenie trzech nowych domen internetowych: .jobs, travel i .eu. Zapowiedziano także rozpoczęcie prac nad zalegalizowaniem domen .cat, .post i .mobi.

.jobs

Employ Media będzie odpowiadać za domenę .jobs. Mają się tam znajdować strony oferujące pracę, różni pośrednicy pracy, czy po prostu - informacje z rynku pracy. Dopuszczone zostaną także strony przeznaczone do użytku biznesowego.

.travel

Domenami .travel będzie opiekować się Tralliance. Znajdą się tam oferty biur podróży, informatory dla podróżników (te oficjalnie, jak i nieoficjalne), a także strony sieci lotniczych, pociągów, itd.

.eu

Domenami .eu zarządza EURid w porozumieniu z Unią Europejską. Będą się tam znajdować strony organizacji operujących na terenie Unii Europejskiej.

Rejestracja wszystkich trzech domen rozpocznie się w przeciągu najbliższych kilku miesięcy. Nie została jeszcze ustalona cena na te domeny.

Źródła[edytuj]