2005-04-01: Świat modli się za Ojca Świętego

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 1 kwietnia 2005

Począwszy od wczorajszego późnego wieczora Wadowice, Jasna Góra, wierni z USA, Meksyku modlą się w intencji papieża Jana Pawła II.

Na placu św. Piotra od północy zaczęli gromadzić się wierni. Cały czas odprawiane są modlitwy. Na Luteranie dzisiejszego wieczora została odprawiona msza. O godzinie 23:00 TVN 24 odebrało depeszę, w której możemy przeczytać, że na placu św. Piotra znajduje się 60 tys. wiernych.

W Krakowie przed pałacem biskupim zgromadzili się wierni. Modlą się i śpiewają wspominając Jana Pawła II. Ludzi przyszli odpowiadając na apel kardynała Macharskiego. Krzyczą oni Powiedzcie nam prawdę! Powiedzcie nam prawdę!, jak donosi Radio RMF FM.

Większość stacji radiowych i telewizyjnych nadawało dziś stonowany, spokojny program, który był pełen aktualnych wiadomości z Watykanu. Z tego trendu wyłamał się wywiad dziennikarki radiowej Trójki (Puls Trójki) - Beaty Michniewicz, która wypytywała swojego gościa "co będzie jak papież umrze, kto będzie jego następcą", co według wielu ludzi było nietaktem.

Angelo Comastri, jeden z kardynałów, wezwał po zakończeniu Różańca zebranych na placu świętego Piotra do modlitwy za Jana Pawła II i do towarzyszenia mu w ciszy nocy. Plac przed Bazyliką Watykańską pozostanie otwarty przez całą noc dla wiernych.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

  • Radio RMF FM
  • Serwis Telewizji Włoskiej RAI