Przejdź do zawartości

19 czerwca odbędzie się debata i warsztaty Metropolia Idei: Jak uratować velostradę z Katowic do Sosnowca?

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 17 czerwca 2024
velostrada w Jaworznie
pierwszy fragment velostrady nr 1 w Sosnowcu w okolicach ulic Kilińskiego, Sedlaka i Niepoległości

W środę 19 czerwca 2024 r. Metropolia GZM we współpracy z katowicką redakcją Gazety Wyborczej zaplanowała warsztaty w ramach „Metropolii Idei”. Będą one poświęcone koncepcji Metropolitalnej Trasy Rowerowej łączącej Katowice i Sosnowiec. Po warsztatach odbędzie się debata połączona z otwartym spotkaniem konsultacyjnym.

W trakcie wydarzenia uczestnicy spróbują odpowiedzieć na pytania dotyczące velostrady nr 1 Katowice — Sosnowiec: Czy można zaprojektować velostradę z Katowic do Sosnowca tak, by spełniała ona wszystkie standardy? Co zrobić z prywatnymi działkami na jej trasie? Ominąć? Wykupić? Przedstawiciele wykonawcy koncepcji technicznej, przedstawią także zakres i funkcję przygotowywanego opracowania a także ograniczenia formalne i prawne które wpływają na proces i projektowy i jego wynik.

Spotkanie odbędzie się w Metrolabie (Katowice, ul. Młyńska 1). Warsztaty rozpoczną się o godz. 16. Liczba uczestników jest ograniczona. Obowiązują zapisy. Bezpośrednio po warsztatach (godz. 18.15) odbędzie się debata na temat velostrady.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne

[edytuj | edytuj kod]

Zobacz także

[edytuj | edytuj kod]


Wiadomość z serwisu regionalnego województwa śląskiego
Wikinews
Wikinews

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie śląskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Bielska-Białej, Częstochowy, Katowic i Rybnika
pozostałych miejscowości