Przejdź do zawartości

2021-09-20: Zwłoki trzech osób na granicy granicy polsko-białoruskiej

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 20 września 2021
Granica polsko-białoruska

19 września 2021 roku znaleziono zwłoki trzech osób na granicy granicy polsko-białoruskiej.

O zdarzeniu poinformowała o 17:29 straż graniczna na Twitterze. O 20:30 sprawę skomentował, prezes rady ministrów, Mateusz Morawiecki informując, że rozmawiał z komendantem Głównym Straż Graniczna gen. Tomaszem Pragą oraz Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariuszem Kamińskim.

W rejonie przygranicznym znaleziono zwłoki trzech osób, które próbowały nielegalnie przekroczyć granicę. Po stronie białoruskiej zaś zwłoki kobiety. Jestem po rozmowie z komendantem Głównym Straż Graniczna gen. Tomaszem Pragą oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariuszem Kamińskim. Na miejscu pracują służby i prokuratura, która wyjaśnia okoliczności tragicznego wydarzenia. Należy zbadać ewentualny związek powyższych dramatycznych zdarzeń z dotychczasowymi białoruskimi prowokacyjnymi działaniami mającymi miejsce na naszej wschodniej granicy.

Rano wezmę udział w odprawie z przedstawicielami służb. Będziemy Państwa informować na bieżąco.

— Mateusz Morawiecki, facebook.com/MorawieckiPL

W niedzielę w trzech różnych miejscach przygranicznych z Białorusią znaleziono zwłoki trzech osób. Wszystko wskazuje na to, że są to najprawdopodobniej nielegalni imigranci, jednak na tym etapie nie będziemy udzielać jakichkolwiek informacji. Czynności w tej sprawie prowadzi prokuratura

— rzeczniczka Straży Granicznej ppor. Anna Michalska, Polska Agencja Prasowa

Źródła[edytuj | edytuj kod]