XXII Ogólnopolski Memoriał Szachowy im. Jana Wijaczki w Tomaszowie Mazowieckim

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 20 kwietnia 2022
I LO im. J. Dąbrowskiego w Tomaszowie, najstarsza w mieście szkoła średnia, miejsce pracy Jana Wijaczki, dziś miejsce rozgrywek szachowych jego imienia

W sobotę, 23 kwietnia 2022 roku odbędzie się już dwudziesty drugi turniej szachowych im. Jana Wijaczki, zasłużonego dla Tomaszowa matematyka i pasjonata szachów, który wychował kilkanaście pokoleń tomaszowskich szachistów.

Turniej od wielu lat organizowany jest w najstarszym liceum w Tomaszowie Mazowieckim, I LO im. J. Dąbrowskiego. W tym roku nagrodzeni będą szachiści i szachistki, którzy w klasyfikacji końcowej zajmą miejsca w pierwszej dziesiątce. Ponadto przewidziano dodatkowe wyróżnienia dla najlepszych w kategoriach: – juniorów, – pracowników oświaty, – kobiet, – młodzieży do 13 lat, – szachistów z Tomaszowa Mazowieckiego oraz – najstarszego i najmłodszego uczestnika. Tegoroczny memoriał Jana Wijaczki organizowany jest przy współudziale Zarządu Głównego Związku Nauczycielstwa Polskiego, Urzędu Miasta Tomaszowa Mazowieckiego, Zarządu Okręgu ZNP, przy mecenacie lokalnych przedsiębiorstw.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa łódzkiego
Wikinews
POL województwo łódzkie COA.svg

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie łódzkim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Łodzi i Piotrkowa Trybunalskiego
pozostałych miejscowości