Wikireporterka:Pomagamydbvpl

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Szablon:Strona WWW infobox

Pomagamy dbv plBlog, poświęcony pomocy niepełnosprawnym dzieciom i dorosłych, w leczeniu i rehabilitacji. Osoby potrzebujące są podopiecznymi OPP, OP i Organizacji w:non-profit. Działająca od dnia 20 sierpnia 2010 roku. Moderatorami strony jest Katarzyna Lenke, Krystyna Wypiorczyk, Halina Rączkowska, Ilona Brzozowska, Beata Kordalska i Marcin Nowaczyk.


Opis[edytuj]

Leczenie chorych przez rodzinę, pochłania czasami miesięcznie od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Nierefundowane leczenie, drogie leki, turnusy rehabilitacyjne i dojazdy do lekarzy, to codzienność z jaką zmagają się rodzice i opiekunowie chorych.

W Polsce jest kilka milionów dzieci i dorosłych, które każdego dnia zmagają się z ciężkimi chorobami. Choroby te, odebrały bezpowrotnie dzieciństwo, radość a także marzenia. Nasze Państwo robi niewiele, żeby pomóc chorym i potrzebującym rehabilitacji osobom. Z każdym rokiem, odbiera chorym kolejne ulgi i godność, czyli możliwości i szanse na zapewnienie leczenia oraz rehabilitacji w takim wymiarze jaki jest niezbędny, żeby chorzy mogli stać się samodzielni.

Rodzice wysyłają setki listów z apelami o pomoc do firm, instytucji pozarządowych, z prośbą o pomoc finansową. Niestety w większości przypadków, odsyłani są bez otrzymania pomocy. Wolontariusze ze strony Pomagamy Dbv Pl działający, na rzecz osobom niepełnosprawnym oraz tym, których życie jest zagrożone, zdecydowali to zmienić. Z wykorzystaniem Internetu, docierają do kręgu ludzi, instytucji i firm.

Charakterystyka[edytuj]

Pomaganie drugiemu człowiekowi w sposób bezinteresowny, to przyjemność i wielka satysfakcja oraz jest Ich celem życia!

Pomoc ofiarują:

  • Tworząc apele, plakaty, ulotki, tworząc strony WWW i blogi.
  • Tłumacząc dokumenty na języki obce - kiedy niewymagane jest tłumaczenie przez tłumacza przysięgłego lub pomoc w znalezieniu tłumaczy.
  • Rozsyłając informacje o chorych dzieciach i dorosłych.
  • Prowadząc akcje przez macierzyste Fundacje.
  • Współpracując na zasadzie partnerstwa z innymi portalami.

Linki zewnętrzne[edytuj]

Polskie

Kategoria: społeczeństwo Kategoria: Niepełnosprawność Kategoria: portale Kategoria: pomoc Kategoria: medycyna