Wikireporter:Przykuta/Colaska.pl

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Już jest!
Pierwszy w Polsce ale i na świecie portal internetowy prezentujący nieoficjalne cenniki usług kościelnych. Od teraz zainteresowani opłatami kościelnymi nie muszą się zastanawiać ile dać księdzu. Wystarczy rzut oka na parafię lub ranking i już wszystko wiadomo.
Niezwykle przydatne narzędzie dla planujących ślub czy chrzest dziecka.

colaska.pl - Wraz z bazą wszystkich Polskich parafii stanowi źródło informacji o danych teleadresowych wraz z pozycjami GPS.

Oprócz możliwości zapisania cen usług, portal oferuje również ocenianie parafii oraz posiada forum dyskusyjne zintegrowane z systemem komentarzy każdej parafii.

Prezentacja parafii za pomocą google maps tworzy jedyną w swoim rodzaju mapę Polskich parafii.

Historia

Serwis pojawił się w sieci w czerwcu 2011 roku. Od momentu powstania budził wiele kontrowersji wśród społeczności internetowej, głównie silnie związanych z kościołem katolickim.

Powstanie serwisu odbiło się szerokim echem w mediach. Wzmianki o serwisie w niedługim czasie pojawiły się we wszystkich większych portalach internetowych a artykuły o colaska.pl ukazały się w wielu wydaniach papierowej prasy w Polsce. Telewizja Polsat News wyemitowała reportaż na temat strony wraz z wywiadem telefonicznym z twórcą. Niedługo po tym ukazał się wywiad zrealizowany w radiu Tok.fm, który został opublikowany w wielu rozgłośniach radiowych w Polsce. Zagraniczne portale internetowe również pisały o serwisie colaska.pl.

Obecnie portal jest najbogatszym źródłem informacji o finansach kościoła w Polsce.

Źródła[edytuj]